"Segregaci romských dětí ve vzdělávání nechceme. Co pro to děláme s Eduzměna Kutnohorsko a místními v Kutné Hoře, velká inspirace z Krnova, zkušenosti a doporučení Davida Beňáka i skvělá práce Awen Amenca v Ostravě - to vše bylo tématem sobotních Regionů ČT24," popisuje a zve vás ke shlédnutí záznamu Lucie Plešková, zástupkyně ředitele Nadačního fondu Eduzměna.
Rozhovor pro tuto reportáž poskytl také místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr, zástupci Základní školy Kamenná stezka z Kutné Hory a Lucie Plešková z Nadačního fondu Eduzměna.
Pokud vás toto téma zajímá, můžete si přečíst zde: Rozhovor: Přihlásila děti na „romskou“ školu. Pověst neřeším, zajímá mě přístup (4/2021)
Nebo rozhovor s ředitelkou ZŠ Kamenná Stezka Andreou Melechovou: Rozhovor s ředitelkou: Už nechci mlčet (2/2021)
Nebo se podívat na záznam debaty, kterou jsme na podzim 2021 na toto téma uspořádali v Kutné Hoře:
Lucie Plešková vystudovala psychologii, dlouhodobě se profesně věnuje práci s dětmi a jejich rodinami. Jako psycholožka působila ve zdravotnictví (Dětské centrum při FTN), ve školství (Speciálně pedagogické centrum při MŠ Arabská) i v soukromé praxi jako rodinná terapeutka. Přes deset let se věnuje i práci v neziskovém sektoru, aktuálně na pozici manažerky programu Vzdělávání dětí a mladých lidí v Nadaci OSF. Stála u zrodu Nadačního fondu Eduzměna, nyní na pozici zástupkyně ředitele.