Zapojte se do Měsíce školních zahrad

Květen je oslavován jako MĚSÍC ŠKOLNÍCH ZAHRAD – ty se otevírají pro inspiraci, sdílení a tvůrčí spolupráci. Chceme podpořit zvyšující se zájem o téma školních zahrad na Kutnohorsku, jejich podob, proměn a využití.

Zveme vedení MŠ, učitele/ky MŠ a případně rodiče dětí z MŠ na 4 setkání. Pojďte být u toho s námi. I díky Vašemu zapojení budeme moci lépe naplánovat podporu školám v oblasti učení venku a proměn zahrad, pro příští školní rok.

Letošním tématem Měsíce školních zahrad je “Venku s vodou”. Čtyři květnové čtvrtky tak věnujeme aktivitám v zahradě, při kterých bude mimo jiné kapat, proudit a zrcadlit se voda.

Setkání v zahradách jednotlivých škol (a parku) na sebe nenavazují, můžete se zúčastnit jednoho, více nebo všech, sama, či spolu s kolegyní z jedné školky. Cílem je podpořit téma učení venku, navzájem se inspirovat, sdílet zkušenosti.

TERMÍNY:

Čtvrtek 4. 5. 16:00-18:00, Církevní MŠ sv. Jakuba, Kutná Hora: „VODA  A POKUSY“

Jak využít dešťovou vodu v zahradě k pokusům, objevům, zkoumání. Jak se ponořit na dno a zůstat suchý? Na setkání si vyzkoušíte aktivity a vyrobíte pomůcky, které můžete následně využít se svou třídou. Budete mít možnost se také ponořit do tématické literatury a nechat se inspirovat zkušenostmi ostatních. 

Setkáním bude provádět: Šárka Mrňáková, Barbora Křivohlavá 

Čtvrtek 11. 5. 16:00-18:00, MŠ Na kopečku, Zbraslavice, „VODA A PŘÍBĚHY“

Jak nechat plynou příběhy, slova, písmo zahradou? Vyzkoušíme vodní grafomotoriku, cvičení a hry s imaginární krajinou, necháme proudit fantazii i zkušenosti. V rámci setkání budou představeny dočasné vodní prvky, které vytvořili v zahradě rodiče. 

Setkáním bude provádět: Jana Neumajerová, Šárka Mrňáková

Čtvrtek 18. 5. 16.00 – 18:00, Lesní MŠ Školka v Zahradě, Kutná Hora: „VODA A VOLNÁ HRA“

Jak rozproudit volnou hru s vodním elementem v zahradě? Dozvíte se tipy na využití přilehlé řeky, blátivé kuchyně, vodního korýtka v zahradě. Zazní doporučení na výbavu a pomůcky pro vodní hrátky. Společně proplujeme ohlédnutím za roční projektem Vodní svět v zahradě. 

Setkáním bude provádět: Lucie Sádlová, Šárka Mrňáková

Čtvrtek 25. 5. 16:00-18:00: Zahrady GASK, Kutná Hora: „VODA A KREATIVITA“

Jak využít vodu ve veřejném prostoru pro tvoření a hrátky cestou městem. Výtvarné či zvukové tvoření s vodou, v otevřeném prostoru. Tipy na využití vody kolem nás během celého roku. 

Setkáním bude provádět: Baruš Jeřábková, Šárka Mrňáková

Pro více informací k setkáním a případné dotazy kontaktujte: