Podporujeme propojování praxe a učení

Jedním z témat podporovaných Minigranty pro Kutnohorsko je větší provázanost učiva a praktického života. Krásným příkladem je projekt „V řemesle je budoucnost“.

Učni Střední odborné školy a středního odborného učiliště řemesel z Kutné Hory se díky němu mají možnost potkat se s inspirativiními osobnostmi svého oboru:

„Ve spolupráci s partnery pořádáme atraktivní vzdělávací semináře se zapojením odborníků z praxe, špičkových profesionálů, kteří budou žáky motivovat nejen k dalšímu vzdělávání, ale i pokračování v profesní kariéře v oboru, který studují. Mohou studentům ukázat cestu nejen ve studiu ale i cíl v rámci profesní úspěšnosti a růstu,“ komentuje záměr projektu Karel Polívka, Zástupce ředitele pro praktickou výuku službových oborů.

Fotogalerie:

Vaření a motivační setkání žáků s odborníkem z praxe – šéfkuchařem Jiřím Středou, který je předsedou pobočky Asociace kuchařů a cukrářů ČR – pobočka Praha a Střední Čechy a také Culinary advisor & executive chef CZ&SK, Kapitán Nestlé Culinary Teamu.

„V rámci oboru kuchař číšník uspořádáme celkem 3 odborné semináře s profesionálem pro žáky 2. a 3. ročníku.
Žáci 3. ročníku oboru kadeřník se potkají se svými mentory přímo v prostorech akademie SIROWA CZECH – Studio Wella Praha. Budou se učit od špičkových školitelů a jsme rádi, že jedním z nich je také náš bývalý absolvent. Do celého projektu se zapojí 42 žáků a 5 pedagogů,“ osvětluje záměr celého projektu ředitel školy Josef Vavřinec.

„Jsme rádi, že nám mezi žádosti o Minigranty pro Kutnohorsko přichází smysluplné projekty, které pomohou studentům vidět úspěšné lidi v oboru, od kterých se mohou nechat inspirovat a nalézat vlastní cestu. Program minigrantů je otevřen pro nové žádosti až do 30. června 2022. Více než desítku projektů jsme už podpořili, ale ještě je možnost žádost podat,“ vyzývá Monika Seifertová z Eduzměny Kutnohorsko.