Ozvěny z konference Lepší škola (EDUin)

Nedávno jsme sdíleli pozvání na konferenci Lepší škola 2021 našeho odborného partnera EDUin. Konference byla skvělá! Přinášíme pohled na její průběh od naší kolegyně Elišky Pácaltové:

Konference Lepší škola 2021: Pro změnu škola, škola pro změnu byla dnes skvělá volba, kam jít. Po dlouhé době zažít něco inspirativního naživo, mluvit s lidmi přímo, užít si výhled z kongresového centra na celou Prahu a pak ten obsah!

Posuďte sami: Tomáš Sedláček byl připojený na dálku z Madridu s vizemi ohledně budoucnosti školství a “Republic of the Internet”:

Václav Korbel z PAQ Research mluvil o datech o nenaplňování vzdělávacího potenciálu a jak investice do podpory vzdělávání fungují. Dokonce bude zprovozněna webová aplikace, kde si půjde otevřít svoje ORP a získat potřebná data, aby pomoc byla cílená:

Ondřej Andrys z České školní inspekce mluvil o tom, jak se ČR (ne)vedlo v distančním vzdělávání:

Míra Hřebecký z EDUin (a mimo jiné spolupracovník Eduzměny) prezentoval, jak reagují na nedostatečnou podporu zřizovatelů v oblasti vzdělávání a dělají Klub zřizovatelů, který bude nově přístupný pro zájemce zdarma (to stojí rozhodně za pozornost): 

Martina Běťáková z odboru podpory škol MŠMT a místostarostka Psár sdílela svoje postřehy k tématu komunitní role školy (to mi mluvila z duše):

Aleš Sedláček z České rady dětí a mládeže a taky místostarosta Horoměřic mluvil o důležitosti propojování neformálního vzdělávání s formálním a jak to dělají:

Rut Veselá a Michaela Kučerová z Člověka v tísni vnesly důležitý pohled sociálního pracovníka v tématu vzdělávání:

A Dana Hudečková, ředitelka ZŠ v Ruzyni, mluvila o realizaci doručování jako podporu dětí po lockdownech:

Odpoledne jsme se rozdělili do klubů podle témat a já se náhodou ocitla na workshopu Hany Šiškové (radní pro školství Prahy 7) a Tomáše Hazlbauera (Cedu o.p.s.) k tématu městský parlament/žákovské zastupitelstvo a spadla mi brada, že existuje účinný nástroj na podporu občanské angažovanosti dětí od 10 let do 19 let.

Konferenci jsem završila účastí na debatě o seriálu Ochránce s Tomášem Feřtkem a Matějem Podzimkem, kde sdíleli mnoho zákulisních zajímavostí (kdo tenhle seriál o školském ombudsmanovi České televize ještě neviděl, nutnost vidět).

Co dodat? Buď se potřebuju naklonovat nebo najít další a další spojence, kteří si přejí Lepší školu/y.