Z newsletteru pro vedení škol (11/2021)

Pravidelně zasíláme vedení škol newsletter. Z aktuálního vydání vybíráme:

Nabídky pro Vás a Vaše pedagogy

Kalendář Eduzměny je plný setkání a my máme velkou radost, že skrze ně dochází k propojování vedení, učitelů různých předmětů nebo stupňů, asistentů, rodičů a dalších zainteresovaných osob v oblasti vzdělávání. 

Zveme ředitele škol na setkání regionu s Eduzměnou

Ve čtvrtek 18. 11. od 14:00 bude příležitost se setkat a diskutovat s lidmi, kteří jsou zapojení do tvorby a realizace celého projektu Eduzměna od interního týmu, odborných partnerů přes vedení škol, učitele, zřizovatele, lidi z neziskových organizací i sociálních služeb z Kutnohorska. Chcete vědět, jak Eduzměna v regionu pracuje? Chcete nám dát zpětnou vazbu nebo se podílet na rozhodování o tématech grantového programu, který bude poté vyhlášen?

Potkejme se kdykoli během odpoledne ve Štábním domě v zahradách GASKu. Prosíme, na akci se registrujte zde a rozhodně vezměte s sebou i kolegy ze školy. Určeno pouze pro zvané (např. ředitelé škol).

Setkání vedení škol v prosinci

Čeká nás další ze série setkání ředitelů škol Kutnohorska, které máme naplánováno na středu 8. 12. 2021, kde budeme dále rozvíjet své dovednosti ředitele pedagogického lídra.

S ohledem na aktuální situaci si klademe otázku, jakou formou naše společné setkání uskutečnit. Zda-li se potkat na celý den osobně nebo uskutečnit on-line setkání. Prosíme o Vaše vyjádření, ke které variantě se kloníte, do 19. 11. 2021.

Pozvánka: Ředitel zavalený papíry a byrokracií

Jak a kde mu usnadnit práci, aby se mohl věnovat kvalitě výuky a řízení svých učitelů?

Workshop pro ředitele s Miroslavem Hřebeckým ve středu 15. 12., pozvání bylo součástí newsletteru.

Záznamy ze zajímavých debat a setkání v pohodlí domova

Velké ohlasy u veřejnosti i odborníků vzbuzuje seriál České televize Ochránce. Na Kutnohorsku máme za sebou dvě předpremiéry, které byly doprovázeny debatou s autorem scénáře Tomášem Feřtkem a dalšími odborníky. Zajímá Vás o čem se debatovalo? Udělali jsme záznamy a pověsili je na Youtube:

  • debata o segregovaných školách, desegregaci, aktuálně i v Kutné Hoře ke shlédnutí zde 
  • debata o mimořádně nadaných dětech, jejich výhodách i “prokletí” a jak s nimi pracovat zde.

Záznam ze setkání k evaluaci wellbeingu dětí ve školách

“Wellbeing není módní slovo, kterému se dnes věnujeme a zítra se budeme věnovat například formativnímu hodnocení nebo finanční gramotnosti. Wellbeing je velmi zásadní průřezové téma, které je už roky obsaženo v kritériích České školní inspekce,” řekla Ing. Daniela Pražáková, z České školní inspekce v úvodu setkání, které mělo pomoci pochopit důležitost tohoto tématu. Pohled doplňuje psycholog Adam Klocek, evaluátor ze Scholy Empiricy, tím proč a jak se wellbeing měří a  jak vypadá dotazník pro mapování wellbeingu žáků na Kutnohorsku. Třetí vstup na tomto setkání měla Hana Měkotová z  týmu Duševní zdraví pro děti, který působí na Kutnohorsku. Celý záznam je k vidění na našem YouTube kanálu a věříme, že přispěje k většímu pochopení. 

Kamila Drtilová
Manažerka Eduzměny Kutnohorsko