Otvíráme Žákovské minigranty

Konečně je tady něco přímo pro vás středoškoláky a středoškolačky!  

Můžete získat podporu a prostředky pro uskutečnění VLASTNÍHO nápadu!

Celkově je pro studentské projekty připraveno celých 100 tisíc!

Během realizace vlastního projektu máte šanci naučit se něco, co se hodí pro život: Třeba to, jak změnit něco, co se vám nelíbí, jak zlepšit své okolí, pomoci přírodě nebo jiným lidem, jak podpořit to dobré, co se děje a zprostředkovat to více lidem nebo ještě něco úplně jiného, co napadá jen vás a my to nevymyslíme – podělte se o to!

Předpokládáme, že podpora bude do 10 000,- na vybraný projekt, ale pokud je váš nápad ještě víc MEGA, spojte se s námi a budeme řešit společně, jak získat další prostředky.

Tohle můžete z grantu zaplatit:

  • náklady na materiál (všechno hmotné, co je důležité pro realizaci nápadu) – například materiál na výrobu, nutné vybavení, kancelářské potřeby, suroviny na občerstvení, které podpoří dobrou atmosféru na akci apod.
  • služby např. doprava, vstupné na konference, sympozia, služby tiskárny, řemeslníka, umělce, ale také zaplacení experta (pokud ho neseženeme společně jinak)
 
A ještě EXTRA pro vás… alias výhody a podpora od Eduzměny!

Kromě zajištění financí z programu Minigrantů navíc můžete získat:

  • K dispozici konzultanta/tku z Eduzměny, která/ý poradí s projektem jako takovým: hledat silné a slabé stránky projektu, co v něm vyladit tak, aby se vše povedlo, pomůže pamatovavat na vše v rozpočtu i to, jak rozložit své síly a pracovat v týmu.
  • Pomůžeme sehnat ideálního mentora pro váš projekt – kapacitu/odborníka z oboru, která/ý může váš projekt vytáhnout do úplného maxima 🙂 

Zajímaví lidé jsou nejen v Eduzměně, ale máme kontakty na úspěšné mladé z výběru časopisu Forbes 30 pod 30, spolupracujeme s dobrovolníci Nadace České spořitelny a dalšími. Všechno jsou to buď zkušení lidé nebo vysoce honorovaní experti, kteří jsou ochotni nabídnout své služby speciálně pro středoškoláky zcela zdarma! 

  • Pravidelně pořádáme setkání mladých lidí, kteří také chtějí něco dělat, kde se můžete inspirovat a sdílet, co umíte a naopak se dozvědět, co ještě ne.
  • Podpoříme vás, pokud chcete zazářit s projektem i ve škole nebo na veřejnosti. Pomůžeme ti ve všem, co k tomu, abys zářil/a, potřebuješ (např. domluvu se školou, osvojení si umění prezentovat, najít společně smýšlející lidi, zjistit možnosti spolupráce s jinými organizacemi apod.)
 
Co je třeba splnit, abychom mohli grant legálně poskytnout:
  1. Sepsat seznam středoškoláků, kteří budou na grantu spolupracovat.
  2. Pokud ti není ještě 18 let a nemáš vlastní účet, je třeba stanovit zákonného zástupce – tzn. někoho za skupinu staršího 18 let, kdo podepíše grantovou smlouvu a uvede číslo účtu, na který finance pošleme
  3. Vyplnit projektovou žádost. Formulář pro podání žádosti najdete zde.
Jestli vás tohle zaujalo a chcete vědět víc, ozvěte se do týmu Eduzměny Kutnohorsko: