Zveme učitele: Metodické centrum pro Umění a kulturu

Březnové setkání metodického centra pro Umění a kulturu bude věnované hudební výchově. Od minulého tématu stereotyp a předsudky se dostaneme k tématu propasti, která vzniká mezi naší a mladší generací, zejména tou z 2. stupně ZŠ. Vztah jednotlivých generací k hudbě nám pomáhá rozdíly mezi nimi pojmenovat. Vyzkoušíme si společně pár aktivit, které by mohly tyto žáky zaujmout. Protože zvuk je fyzikální veličina, přijde se za námi podívat i Jana Červená z Elixíru do škol, abychom se mu podívali trochu na zub. Toho využijeme pro vytvoření jednoduchého hudebního nástroje, ale také pro všelijaké experimenty. Ty pak totiž mohou být základnou pro náplň hodin, která bude blízká mladé generaci.

Setkání využijí učitelé jak prvního tak druhého stupně ZŠ či gymnázií. Jednotlivé nápady bude možné realizovat v různých podobách v závislosti na věku žáků.

Na setkání doražte s notebookem, tabletem nebo chytrým telefonem (nebo vším, anebo ničím) a budou se vám hodit také sluchátka.

Pokud máte nějaké materiály (třeba z Vaší výuky) k tématu, které byste s ostatními chtěli posdílet, určitě je vemte s sebou! 

Lektorka: Mgr. Barbora Jeřábková, umělkyně, hudebnice a lektorka vzdělávacích programů v oblasti výtvarné a hudební výchovy. Vystudovala učitelství výtvarné výchovy a vizuální

Přihlášení pro učitele z Kutnohorska zdarma zde: https://cpv-kh.cz/kalendar/?ezkid=2394829329