Z newsletteru pro vedení škol (1/2022)

Pravidelně zasíláme vedení škol newsletter. Z aktuálního vydání vybíráme:

Z pravidelného newsletteru pro vedení škol vybíráme pár novinek i pro web.

Co je nového v kalendáři?

Těšíme se na setkání na vedení mateřinek se moc těšíme naživo ve středu 19. ledna v MŠ ve Zbraslavicích. Jste srdečně zváni!

Ve spolupráci s týmy Duševní zdraví pro děti zveme Vás a kolegy pedagogy v pondělí 24. ledna na seminář Deeskalační techniky pro pedagogické pracovníky.

Rodiče si přijdou na své ve středu 2. února, kdy se bude konat Rodičovská kavárna (osobně i on-line) s cílem společně sdílet, diskutovat a plánovat, jak z pozice rodičů můžeme vzdělávání dětí pomoci. Budeme rádi, když pozvání na tuto akci nasdílíte rodičům vašich žáků např. na webu nebo sociálních sítí Vaší školy.

Pokud vám něco opravdu může pomoci při vašem vytížení, tak je to workshop Ředitel zavalený papíry a byrokracií, který povede Miroslav Hřebecký ve středu 9. února v Barvířově domě od 9:00. Věříme, že účast Vám pomůže ušetřit cenné hodiny, které můžete věnovat pro vedení svého pedagogického týmu. Hlašte se zde.

Hybridní výuka nebo-li jak efektivně kombinovat učení žáků ve třídě a on-line na dálku je aktuální problém, který vyvstal v souvislosti se situací kolem Covidu a karantén. Chcete vědět, jak se podařilo v ZŠ ve Zruči nad Sázavou vybudovat funkční model fungování jak ve třídě, tak na dálku? Ve středu 9. února bude k této problematice setkání s cílem přenést zkušenosti i mezi vás. Dejte to vědět kolegům z Kutnohorska. Hlásit se je možné zde. Vznik třídy s hybridní výukou finančně podpořila Eduzměna.

Minigranty pro Kutnohorsko

Od začátku ledna byl spuštěn příjem žádostí do grantové výzvy. Budeme rádi, když přijdete s nějakým hezkým projektem >> více o Minigrantech na našem webu.

Právní podpora ředitelům pokračuje

Víte, že se můžete obracet na naši kolegyni právničku Marii Pickovou, která má bohaté zkušenosti se školním prostředím a může Vám ušetřit čas i starosti v této oblasti? Zastihnete ji na e-mailu: marie.pickova@cpv-kh.cz.

Mgr. Marie Picková je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Od ukončení studia pracovala v České školní inspekci, později zde jako vedoucí právního oddělení, následně vedla kancelář úřadu. Je členkou stálého výboru pro legislativu Rady vlády pro BOZP, působila v rozkladové komisi Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a v dalších pracovních a koordinačních skupinách v rezortu školství. Přednáší v tématech správního řádu. Pomůže vám s výkladem nařízení nebo právními problémy Vaší školy. Její služby pro Vás hradí Eduzměna.

Máte kolem sebe inspirativní učitele?

Nominujte je na cenu Global Teacher Prize Czech Republic, protože na učitelích záleží:

Těšíme se na viděnou, ať už on-line nebo naživo. Přejeme hodně sil s uzavíráním pololetí. Za celý regionální tým zdraví Kamila Drtilová

P.S. Budeme rádi za sdílení mezi Vaše kolegyně a kolegy.