Soutěžte o titul Škola udržitelného rozvoje!

Zajímá se vaše škola enviromentální výchovou? Podporuje nějakým způsobem aktivity vedoucí k větší udržitelnosti? Pokud ano, ikdyž s tím teprve začínáte, můžete se zapojit do 11. ročníku soutěže o titul Škola udržitelného rozvoje Středočeského kraje na období 2024-2026.

Soutěž pořádá Klub ekologické výchovy, z. s., ve spolupráci se Středočeským krajem a Krajským úřadem Středočeského kraje, Odborem životního prostředí a zemědělství a Odborem školství a přihlásit se může každá škola – státní, církevní i soukromá a školské zařízení se sídlem ve Středočeském kraji – mateřská škola, základní škola, střední škola, praktická škola či speciální škola.

Cílem je zhodnocení proenvironmentálních aktivit škol ve Středočeském kraji a ocenění těch nejlepších. 

Klíčovým záměrem je podpora rozvoje environmentální výchovy také na školách, které s praktikováním EVVO zatím žádné zkušenosti nemají. Soutěž je tedy otevřena také začínajícím školám. Vyhlášení soutěže posiluje aktivity škol a školských zařízení v kontextu výchovy pro udržitelný rozvoj. Dalším záměrem je prezentovat školy jako centra vzdělávání pro udržitelný rozvoj.

Přihlášení je možné do 31. 12. 2024.

Potřebujete více informací nebo se chcete poradit o enviromentální výchově na vaší škole? Kontaktujte: