Seminář „Sdílení a dobrá praxe k návratu dětí do škol“

Zveme pracovníky školních poradenských pracovišť i všechny zájemce z řad pedagogů a asistentů pedagoga na seminář k tématu NÁVRATU DĚTÍ DO ŠKOL. Přijďte načerpat inspiraci od kolegů z Kutnohorska společně s Lenkou Felcmanovou.


Kdy: V pátek 12. února od 14:00 do 16:00
Kde: Online na Zoom
Registrace: Prosím registrujte se pod tímto odkazem: https://forms.gle/uCm6KzoxABq1i5Nu9 a odkaz na setkání obdržíte mailem.


K tomu, aby se lidský mozek mohl učit, potřebuje určité podmínky.
Tou nejzásadnější je pocit bezpečí. Žáci se vracejí do známého prostředí,
ale nevědí, co se bude dít – Jak velký stres bude dohánění výuky? Vydržela
přátelství a vrátí se všichni? Každá změna klade vyšší nárok na naši psychiku. V následujících týdnech bude potřeba poskytovat sobě i žákům více příležitostí ke zdravým způsobům seberegulace.

Podpořme co nejlépe postupný návrat žáků do škol, aby se všichni co nejrychleji adaptovali na prezenční výuku. Uvědomme si, že žáci během distanční výuky mohli projít negativními zážitky spojenými se zvýšeným stresem, strachem a nejistotou, které současná doba přináší.

Čas, který využijeme pro dobrý návrat do školy, se nám vrátí v podobě lepšího soustředění a motivace žáků i příjemnější atmosféry ve výuce. Pečujme také o sebe, každý den pro sebe udělejme něco hezkého.

Těšíme se na Vás z Eduzměny a ČOSIV.

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na adrese: lenka.heckova@cosiv.cz