Minigrant: Klima se mění a my s ním

Máme radost z úspěšně dokončeného multidisciplinárního projektu studentů kutnohorské Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky

festivalu Klima se mění a my s ním.

Měli jsme příležitost užít si příjemné odpoledne a večer a ocenit naprosto profesionální kvalitu výsledné akce.

Komunitní festival propagující zodpovědnou spotřebu, spojenou s koncertem pořádali přímo studenti průmyslovky.
 
Projekt podpořil Nadační fond Eduzměna a jeho cílem za nás bylo umožnit studentům propojovat své učení s reálným životem, učit se praxí, například plánovat a organizovat akce, vyhledávat si pro ně partnery i sponzory a odnést si mnoho zkušeností do svého života.
 
Výsledkem byl malý festival, kde bylo možné vidět aktivity studentů i školy, pobavit se, dobře najíst a lokálně a udržitelně nakoupit.
 
„Můžete se těšit na lokální módu, doplňky a šperky, místní vegetariánské speciality, opravnu elektra, autíčka poháněná vodíkem, udržitelné projekty, program pro děti a partu lidí, kteří se nebojí dělat věci jinak,“ deklarovali studenti v pozvánce.
 
Děkujeme studentům za jejich aktivitu a věříme, že jim organizace festivalu pro několik set lidí přinesla mnoho praktických zkušeností, které by jim možná pouhé sezení v učebnách, jakkoli víme, že důležité, přinést nemohlo.
 
Akce proběhla ve spolupráci s organizací Člověk v tísni a byla finančně podpořena z prostředků EU, Ministerstva práce a sociálních věcí, města Kutná Hora a Nadačního fondu Eduzměna.
 
Hlavním organizátorem byli studenti zapojení v