ZŠ Církvice: Chceme, aby rodiče do školy chodili rádi

Venkovní komunitní akce ke konci školního roku neodmyslitelně patří. Připravit vystoupení, dílničky či občerstvení stojí desítky hodin práce. Na stále více školách však ztrácejí ostych a volají na pomoc rodiče. „Slavnosti jsou skvělá příležitost poznat se s nimi i méně formálně,” říká Ludmila Hrušková, ředitelka ZŠ Církvice. 

Právě v Církvici se rodiče do příprav venkovní červnové akce zapojili opravdu intenzivně – 45 rodičů napeklo, 25 rodičů pomáhalo na místě či bylo na stanovišti. Další zajistili stany, lornu, květiny či hry pro děti. Škola se se zájemci nejprve sešla a pak vše koordinovala on-line přes sdílenou tabulku. Na místě nechyběli ani tatínci, kteří pomáhali nosit lavičky, lavice, židličky a stavět stany. 

Slavnost ozvláštnila i nabídka „Pokecu s absolventy”, tedy stanoviště bývalých žáků školy, kteří byli k dispozici pro dotazy. Nechybělo také vyhlášení žáků, kteří školu reprezentovali v soutěžích, pohybová vystoupení dětí, malování na obličej či tvoření náramků. Setkání doprovázel živou hudbou Ruda Viktora. 

„Spolupráce s rodiči je téma naší vize. Chceme, aby škola byla místem důvěrným a blízkým, kam rodiče chodí rádi,” říká ředitelka Hrušková. Slavnost Eduzměna přímo nepodpořila, nepřímo však ano. „Tak velká míra zapojení rodičů je důsledkem spolupráce s Janou Neumajerovou z Unie rodičů a bývalou průvodkyní Eduzměny na škole Šárkou Doležalovou. Pomohly nám s rodiči nastartovat v lépe funkční spolupráci,” dodává ředitelka.

 

Picture of Lucie Römer

Lucie Römer

autorka textu