Regionálním partnerem projektu Eduzměna je MAS Lípa pro venkov

Místní akční skupina MAS Lípa pro venkov se stala regionálním partnerem Eduzměny na Kutnohorsku. Právě tam chceme podpořit rozvoj mateřských, základních a středních škol.

MAS Lípa pro venkov působící na Kutnohorsku bude tedy odnynějška realizovat dva projekty zaměřené na vzdělávání. Jednak jde o Místní akční plán (MAP) a vedle něj projekt Eduzměna. Ty se navzájem doplňují a jsou již nyní úzce provázané, a to nejen tematicky, ale také personálně. Manažerka a koordinátorka MAP Kamila Drtilová zároveň působí jako regionální manažerka Eduzměny i díky tomu, že se zvyšuje kapacita týmu MAP Kutnohorsko. Zároveň se členové pracovních skupin MAP nově zapojují do pracovních skupin projektu Eduzměna.

Očekáváme, že partnerství s Eduzměnou pro nás a celý kutnohorský region bude přínosem. Zkvalitňování vzdělávání našich dětí nám leží na srdci, neboť má vliv na budoucnost našeho regionu a kvalitu života v něm. I proto jsme v rámci MAPu nastartovali celou řadu programů pro učitele i vedení škol. Vzdělávání chceme dále rozvíjet a k tomu se nám velmi hodí expertíza a tolik potřebné kapacity Eduzměny,“ uvádí k uzavření partnerství Radek Tvrdík, ředitel MAS Lípa pro venkov.

Pro Eduzměnu je uzavření spolupráce s místním partnerem klíčovým mezníkem, jak upozorňuje ředitel Nadačního fondu Eduzměna Zdeněk Slejška: „Náš pilotní projekt je založen na principu spolupráce a kolektivního dopadu, neboť změnu ve vzdělávání nelze uskutečnit bez toho, aniž by k ní společnými silami přispěli všichni, kterých se vzdělávání týká: zřizovatelé, ředitelé, učitelé, rodiče, žáci, ale i zaměstnavatelé, vzdělávací instituce, neziskové organizace a další. A právě MAS mnoho z těchto skupin sdružuje a podporuje,“