Radost z pohybu – lektoři z ulice

Základní škola a Praktická škola Kutná Hora, sídlící v ulici Na Náměti slavnostně zakončila dvouměsíční výuku tělocviku „jinak“ dopoledním programem Radost z pohybu – Pohyb s radostí.

Eduzměna do jejích hodin přizvala lektory z organizace Streets4Kids (Ulice dětem). Ti obohatili výuku tělesné výchovy o prvky z ulice, které dětem připadají atraktivní a dokázala tak motivovat k pohybu i žáky, kteří se obvykle nezapojují a nebo je pro ně koordinace pohybu složitější úkol.

8. 6. 2022 se tak sešla plná tělocvična rodičů a dětí, parkourista Mára Toman, beatboxer Solčy, Tomáš Bíďa Tvrdík, moderátor Dan Lacek, které hudebně doprovodil jejich DJ. Přišli i zástupci nízkoprahového zařízení Kotva Oblastní charity Kutná Hora a také lidé věnující se tématice rovných příležitostí v Eduzměně Kutnohorsko.

„Mám opět jen slova chvály. Je neskutečné, jak s dětmi pracují a probouzejí v nich radost z pohybu,“ komentovala práci Streets4Kids jejich třídní učitelka a uvedla, že tento projekt naprosto splnil očekávání, které od něj měla.

Plakát k akci si děti vyrobily samy: