Podpořili jsme výuku 156 žáků na Kutnohorsku

“Zavedení distanční výuky ukázalo, že tisíce dětí nemají vůbec přístup k počítači. Proto organizujeme ve spolupráci s desítkami neziskových organizací Sbírku počítačů, díky které nepřijdou o své právo na přístup ke vzdělání.” Tak reagovalo na situaci z loňského roku Česko.digital. Komunita IT profesionálů, která stojí za projektem Učíme online. Snaží se aktivně zmírnit dopad neplánovaného přesunu výuky do online prostředí. Poskytují pomoc jak školám, tak domácnostem.

Jak spolupráce Česko.digital a Eduzměna probíhá? 

Jako Eduzměna jsme oslovili všechny školy v ORP Kutnohorsko s nabídkou zprostředkování počítačové techniky pro žáky, kteří se nemohou účastnit online výuky z důvodu nedostatečného množství potřebné elektroniky v domácím prostředí. Může se jednat o rodiny se ztíženými ekonomickými podmínkami např. z důvodu dopadu Covid pandemie, tak i o mnohočetné rodiny, které nedisponují tolika přístroji pro každého člena rodiny zvlášť.

Pro školy, které nabídly svým žákům možnost přihlásit se o přístroj, jsme zajistili (a stále zajišťujeme) potřebnou techniku.

Školám jsme dali k dispozici 132 notebooků a 24 počítačů s monitorem.

Máme velikou radost, že jsme mohli pomoci 156 žákům zajistit přístup ke vzdělávání.