Ohňová show a hod koštětem. MŠ Pastelka slavila čarodějnice

Na čarodějnicích v MŠ Pastelka 24. dubna nuda nehrozila. Rodiče z rady rodičů si připravili několik stanovišť jako běh na koštěti přes překážky, hod koštětem či posouvání krysy provazovým bludištěm. Na setkání, které oslavě čarodějnic předcházelo, vyráběli mámy a tátové s dětmi čarodějnice, které se na velkém srazu ucházely o hlasy příchozích v soutěži o nejhezčí „Saxanu“. Asi sto dětí, rodičů, prarodičů a zaměstnanců si v závěru večera mohlo užít ohňovou show jednoho z tatínků.

To vše doplnila bohatá tabule, kterou z velké části zajistili samotní rodiče. Školka nabídla vuřty, jež přítomní opékali na nových mobilních ohništích, pořízených z minigrantu ve výši 10 000 korun, kterým Eduzměna Kutnohorsko setkání s rodiči podpořila.

„Cílem je prohloubit komunikaci s rodiči, aby neměli ostych za námi s něčím přijít, když je potřeba,“ říká zástupkyně ředitelky MŠ Kutná Hora a vedoucí Pastelky Danuše Vojtová.

Školka má svoji radu rodičů. V ní je podle Vojtové sedm maminek, které pomáhají podobná setkání (školka pořádá pravidelně třeba jarmarky či dýňobraní) zajistit. Vybírají také příspěvky od rodičů, které pak pomáhají zaplatit například Mikuláše nebo výlety.

Prvně sem také zavítali, právě na popud konzultací k minigrantu, učitelé a rodiče z MŠ Dačického. „Nějak nás to dřív nenapadlo, ale je to fajn,“ říká Milena Schwarzová. „Rodiče se z Kutné Hory stejně znají a rádi se uvidí. A my zas načerpáme inspiraci, jak takové setkání udělat,“ doplňuje.

Picture of Lucie Römer

Lucie Römer

autorka textu a fotek

All Posts