Pro učitele: Nové metodické centrum – umění a kultura

Připravili jsme pro vás setkání pro učitele výtvarné a hudební výchovy, na kterém díky připravenému programu, vzájemnému sdílení i brainstormování načerpáte novou inspiraci a strávíte příjemné odpoledne. 

Na tomto prvním setkání, které bude zaměřené zejména na výtvarnou výchovu (se špetkou výchovy hudební) bude ústředním tématem „stereotyp“. Stereotypní zobrazování je ve výtvarce jedním z problematických témat. Tak z něj pojďme udělat příležitost pro nové nápady! Poslouží nám jako odrazová plocha pro aktivity na rozvoj kreativity a přesahy do dalších vzdělávacích oblastí. Dostanete také jednoduché tipy na to, jak jej uchopit i v rámci grafické práce na počítači. Z hlediska hudební výchovy se na toto téma podíváme z pohledu různých žánrů a stylů – což se prolíná i s dalšími uměleckými oblastmi. 

Setkání využijí učitelé jak prvního tak druhého stupně ZŠ či gymnázií. Jednotlivé nápady bude možné realizovat v různých podobách v závislosti na věku žáků.

Na setkání doražte ideálně s notebookem, ale vystačíme si i s chytrým telefonem. Začínáme už 9. února 2023. Sledujte:

Lektorka: Mgr. Barbora Jeřábková, umělkyně, hudebnice a lektorka vzdělávacích programů v oblasti výtvarné a hudební výchovy. Vystudovala učitelství výtvarné výchovy a vizuální tvorby a působila jako učitelka na obou stupních ZŠ. Je také součástí spolku Prototýpci, který se věnuje rozvoji kreativity u dětí i dospělých.