Květnové setkání Regionálního partnerství

Regionálního partnerství – uskupení zástupců škol, rodičů, žáků, samosprávy a dalších organizací, kterým záleží na rozvoji kvality místního vzdělávání. Více informací zde.

V květnu proběhlo druhé setkání Regionálního partnerství. V online prostoru jsme přivítali nové tváře a společně pokračovali v započaté práci z února, tedy v utváření společenství, které má být oporou vzdělávání na Kutnohorsku.

Hravou formou byl vytvořen prostor pro vzájemné sdílení a živý dialog mezi všemi účastníky. Následně bylo možné dozvědět se více o krocích, které Eduzměna podnikla na základě podnětů z minulého setkání, získat informace o výsledcích mapování potřeb škol a debatovat o možnostech další práce. 

V závěrečné části se ujaly slova dvě žákyně základní školy, které měly odvahu podělit se i o svůj pohled a vysvětlit ostatním, co jim ve škole vyhovuje a kde naopak vidí prostor ke zlepšení:

„Ocenili bychom, kdyby se ve škole třeba řešily finance a něco, co je k životu hodně potřebné“. 

„Škola by měla mít založený Facebook s událostmi, aby to viděli i rodiče. Ti jsou totiž na Facebooku častěji než třeba na Bakalářích.“

A co si ze společného setkání a sdílení odnášeli účastníci?