ChatGPT – příručka pro učitele a další tipy

Umělá inteligence a Chat GTP hýbou médii, světem i školami. Za tři měsíce od svého vzniku roste skokově jeho využití a exponenciálním křivkou roste „jeho“ učení se dál.
 
„Zásadní věci už se staly a teď budeme chvíli čekat, než to lidi zjistí,“ říká Josef Šlerka, vedoucí studia nových médií z Univerzity Karlovy pro Reflex (8. 2. 2023)
 
Nabízíme vám odkaz na Průvodce ChatGPT pro učitele, který vydal portál AIdetem.cz.

„V tomto průvodci se dozvíte, jak efektivně začlenit ChatGPT do své výukové praxe a jak maximálně využít jeho možnosti. Obsahuje konkrétní příklady a strategie…“ AIdetem.cz

Pár dalších zajímavých odkazů najdete také zde:

Zajímavý rozhovor, kde se mluví o AI: Jak vůbec funguje, o její šíři využití, nemožnosti zastavit vývoj, rizicích i přínosech, s panem Šlerkou s vedoucím studia nových médií z Univerzity Karlovy. Pořad Prostor X vydává časopis Reflex.

Moc hezký souhrn o AI a ChatGPT – věcně, ne extaticky a ani ne vystrašeně v ncelých 35 minutách: Podcast 5:59 vydávají Seznam zprávy. 

Rozhovor o aktuálně schvalovaném užití umělé inteligence v oblasti práce s velkými daty v zdravotnictví na celoevropské úrovni, který naopak hodně mluví o rizicích – krádeže dat, zneužití, ale je to zajímavý střípek do mozaiky toho, co si můžete a nemusíte myslet o AI. Pořad Kupředu do minulosti vydává Rádio Universum.